سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایده های برای هدیه سازمانی و تبلیغاتی

هر سازمانی به بهانه‌ی مناسبت‌های مختلف و همچنین رویدادهای خاص برای مشتریان، کارمندان و مردم عادی هدایایی را در نظر می‌گیرد. این کار به منظور ایجاد ارتباطات جدید و همچنین صمیمی‌تر کردن ارتباطات موجود و دلایل دیگر انجام می‌شود. برخلاف تصور بسیاری از مدیران ارشد سازمان‌‌ها و کارخانجات مختلف، خرید هدیه سازمانی و تبلیغاتی برای مشتریان و کارمندان یک کار اضافی و بیهوده نیست. این امری است کاملا ضروری که هر سازمانی باید آن را انجام دهد. در دنیا سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ به دنبال بهانه‌ای برای دادن هدیه‌های سازمانی خود هستند برای تکرار شدن یاد برندشان در ذهن همگان! مورد مهم در این میان انتخاب بهترین هدیه سازمانی است. همان قدر که دادن هدیه به کارمندان و مشتریان اهمیت دارد به همان اندازه انتخاب درست هدیه نیز مهم است. در این مقاله ما قصد داریم شما را با بهترین هدیه‌های سازمانی آشنا کنیم. ایده‌های خوب و عالی برای خرید هدیه سازمانی به منظور رسیدن به اهداف در نظر گرفته شده از دادن این هدایا. همراه ما باشید.

زمانی که سخن از بهترین هدیه سازمانی می‌شود توجهات همه به سمت تقویم‌های سازمانی می‌رود که داخل آن کلی تبلیغات سازمان و یا کارخانه وجود دارد. درست است که این هدیه مناسب بوده و مرسوم است اما زمان رو به جلو رفته و ایده‌های جدید برای این کار بوجود آمده است. بیایید کمی متفاوت عمل کرده و مشتریان و کارمندان خود را با هدایای سازمانی هدفمند غافل گیر کنید.

بهترین هدیه سازمانی هدیه‌ای است که چند ویژگی مهم را داشته باشد. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

  1. خاص و متفاوت باشد.
  2. یک ماندگاری در ذهن ایجاد کند و یک خاطره خوب از گرفتن آن.
  3. همیشه جلوی چشم بوده و دیده شود.
  4. کاربردی بوده و به کار گیرنده هدیه بیاید.
  5. هزینه زیادی برای سازمان نداشته باشد.

در ادامه ایده‌های بهترین هدیه سازمانی را با هم مرور خواهیم کرد.

تندیس و مجسمه خاص:

اگر مشکلی در هزینه خرید هدیه سازمانی ندارید می‌توانید تندیس و یا یک مجسمه خاص را برای این کار انتخاب کنید. تندیس و مجسمه به دلیل اینکه معمولا در دکور خانه و یا محل کار هدیه گیرنده قرار می‌گیرد همیشه جلوی چشم بوده و می‌تواند شما و نام برندتان را برای مدت طولانی در ذهن مشتری نگه دارد. همچنین این مدل هدیه تاریخ اتمام نداشته و می‌تواند مدت زمان زیادی در نزد هدیه گیرنده باقی بماند.

تابلوی دکوری:

یکی از ایده‌های بهترین هدیه سازمانی تابلو با طرح خاص است. اشتباه نکنید نباید طرح تابلو لوگو شرکتتان باشد. یک طرح خاص و متفاوت را برای تابلو انتخاب کنید به صورتی که انگار قرار است تابلو در خانه و یا محل کار گیرنده هدیه نصب شود. لوگو شما باید بسیار کوچک در گوشه‌ای از این تابلو باشد چراکه گیرنده هدیه نیازی به دیدن لوگو ندارد. او هربار که این تابلو را می‌بیند به یاد برند و شرکت شما خواهد افتاد و از شما یاد خواهد کرد.

 

خودکار و خودنویس‌های مخصوص:

خودکار و خودنویس یکی از ساده‌ترین هدیه‌هایی است که می‌توانید تهیه کرده و به مشتریان و کارمندان خود بدهید. توجه داشته باشید که نباید این خودکارها و یا خودنویس‌ها معمولی باشند. خودکار معمولی را همه می‌توانند خریداری کنند، هدیه‌ای که شما می‌دهید باید خاص و متفاوت باشد. خودکار و خودنویس وسیله‌های کاربردی هستند که می‌توانند برای هدیه گیرنده هم مفید واقع شوند و همیشه جلوی دید باشند. به احتمال زیاد در جیب کت خواهند بود.

این هدیه هزینه کمتری داشته ولی طول عمر کمی نیز خواهند داشت چراکه بعد از اتمام جوهر، فرد هدیه گیرنده به احتمال فراوان آن را دور خواهد انداخت.

دفترچه یاداشت:

دفترچه یاداشت هم یکی از ایده‌های بهترین هدیه سازمانی است که ما به شما معرفی می‌کنیم. در اینکه دفترچه یادداشت کاربردی بوده و به کار اکثر هدیه گیرنده‌ها خواهد آمد شکی نیست. اما این هدیه چه ویژگی‌هایی باشد داشته باشد؟ تقویم‌های تبلیغاتی را نگاه کنید هر آنچه که در آن است دفترچه شما باید فاقد آن باشد. مثلا تبلیغات فراوان بر روی دفترچه، اختصاص چندین صفحه در اول، وسط و آخر دفترچه به تبلیغات و انداختن لوگوی شرکت پشت تمامی صفحات و … یادتان باشد دفترچه شما باید دفترچه‌ای باشد که هدیه گیرنده بتواند از آن به خوبی استفاده کند.

شما می‌توانید لوگوی شرکت را بسیار کوچک در یک گوشه دفترچه ثبت کنید. و چند صفحه آخر دفترچه را نیز به معرفی کردن خدمات و محصولات شرکت خود اختصاص دهید. سعی کنید رنگ دفترچه نیز دقیقا رنگ سازمان خودتان باشد.

کاکتوس‌های تبلیغاتی به عنوان هدیه سازمانی:

کاکتوس‌های تبلیغاتی نیز یک ایده جدید و مناسب برای هدیه دادن هستند. معمولا روال کار به این صورت است که کاکتوسی که قرار است هدیه داده شود در داخل گلدان‌هایی قرار می‌گیرد که لوگو و برند شرکت شما بر روی آن حکاکی شده است. مردم علاقه زیادی به گل دارند و معمولا از هدیه گرفتن گل و گیاه نیز خوشحال شده و همیشه آن را جلوی چشم خود می‌گذارند. از آنجایی که عمر کاکتوس ها 

عطرهای جیبی:

شاید عجیب به نظر برسد ولی عطر جیبی نیز می‌توان یک هدیه سازمانی مناسب باشد. البته باید توجه کنید که هنگام انتخاب عطر یک بوی عامه پسند و اسپرت را انتخاب نمایید تا همه از بو کردن آن لذت ببرند. نکته مهم در مورد این هدیه سازمانی این است که اولا هزینه آن زیاد خواهد بود و دوم انتخاب چنین بویی مشکل است و همچنین یک هدیه کوتاه مدت محسوب می‌شود چراکه بعد از تمام شدن عطر احتمالا قاب آن را دور انداخته خواهد شد.

منبع : شوکوبرند